+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

10 sztuczek na iPhone’a 6 – cz. II

Data publikacji: 27.12.2017

Prezentujemy drugą część porad dotyczących wykorzystania funkcji iPhone’a 6 i 6 Plus

1. Jak robić zdjęcia przy pomocy klawiszy głośności

Robienie zdjęć za pomocą przycisku głośności jest tak proste, jak się wydaje. Przy otwartej aplikacji Aparat wystarczy nacisnąć przycisk zwiększania lub zmniejszania głośności umieszczony po lewej stronie smartfona. Proces ten działa nawet przy użyciu pary słuchawek z wbudowanym pilotem i klawiszami głośności.

2. Jak rozpoznać, które aplikacje wyczerpują baterię

Bateria iPhone’a 6 jest z pewnością lepsza niż w poprzednich modelach, ale to nie znaczy, że nie musisz zwracać uwagi na to, które aplikacje wyczerpują baterię. Aby dowiedzieć się, które aplikacje są najbardziej intensywne, wybierz Ustawienia> Bateria
Ten widok pokaże Ci procent baterii używanej przez aplikacje, ale jeśli chcesz zobaczyć więcej szczegółów, po prostu dotknij dowolnej aplikacji tam wymienionej, a wyświetli całkowity czas, kiedy aplikacja była na ekranie i całkowity czas w jakim aplikacja działała w tle.

3. Jak błyskawicznie wysyłać wiadomości głosowe

Wysyłanie długich tekstów może być trudne, ale na szczęście iOS pozwala z łatwością wysyłać wiadomości głosowe. Aby nagrać wiadomość, dotknij i przytrzymaj ikonę mikrofonu po prawej stronie pola tekstowego podczas przeglądania wątku. Następnie po zakończeniu nagrywania przesuń palcem w górę, aby wysłać wiadomość lub przesuń w prawo, aby anulować.

4. Jak zobaczyć inną wiadomość podczas tworzenia wiadomości e-mail

Niewiele osób wie, że można szybko odwołać się do innej wiadomości podczas tworzenia odpowiedzi lub zupełnie nowej wiadomości e-mail. Po prostu przesuń palcem w dół na pasku tytułu, bezpośrednio między  opcjami Anuluj  i  Wyślij, podczas tworzenia wiadomości, aby uzyskać dostęp do skrzynki odbiorczej lub adresu e-mail, na który odpowiadasz. Następnie dotknij  Nowa wiadomość  u dołu ekranu, aby powrócić do wiadomości.

5. Jak cofnąć ostatnią akcję za pomocą gestów

Jeśli wstrząśniesz iPhone’m po wpisaniu błędu np. w Safari lub Mail, pojawi się opcja Cofnij ostatnią akcję. Po prostu naciśnij  przycisk Cofnij, gdy zostaniesz o to poproszony lub naciśnij  Anuluj, jeśli jest aktywowany przez pomyłkę.

6. Jak selektywnie wyczyścić historię przeglądania

Jeśli używasz Safari, możesz wyczyścić wybrane elementy z historii przeglądania bez śladu. Aby to zrobić, uruchom aplikację Safari w normalny sposób, a następnie dotknij ikony książki znajdującej się w dolnej części okna i wybierz Historia w prawym górnym rogu. Następnie przesuń palcem w lewo, aby usunąć pojedyncze witryny, lub wybierz  Wyczyść  w prawym dolnym rogu, aby usunąć historię w ciągu jednej z czterech wyświetlanych ramek.

7. Jak włączyć przeglądarkę DuckDuckGo, aby zapewnić prywatność podczas przeglądania

Mówiąc najprościej, DuckDuckGo to przeglądarka internetowa zaprojektowana z myślą o bezpiecznym przeglądaniu. Włączenie przeglądarki umożliwia wyszukiwanie w Internecie bez zapisywania adresu IP, co uniemożliwia osobom trzecim zbieranie informacji i zapewnia większą anonimowość. Aby skorzystać z tej funkcji, wybierz  Safari  w głównym  panelu Ustawienia, stuknij w  wyszukiwarkę  u góry i wybierz  DuckDuckGo  z listy dostępnych wyszukiwarek.

8. Jak korzystać z wielozadaniowości

Wielozadaniowość to jedna z flagowych cech iPhone’a. Ta funkcja pozwala aplikacjom wykonywać określone zadania w tle, gdy używasz innych aplikacji lub nie używasz urządzenia. Aby przełączać się między różnymi aplikacjami w tle, kliknij dwukrotnie przycisk Strona główna i przesuń palcem w lewo lub w prawo przed dotknięciem wybranej aplikacji. W ten sposób wyświetli się lista Twoich ostatnich kontaktów wraz z listą osób, które zostały przez Ciebie dodane. Tutaj możesz także zamykać aplikacje.

9. Jak rozpoznać piosenkę

Dzięki niedawnej integracji Siri z Shazam, łatwiej jest nazwać muzykę, która gra wokół ciebie. Aby zidentyfikować konkretną piosenkę odtwarzaną w pobliżu – na przykład w radiu lub w reklamie telewizyjnej – po prostu zapytaj Siri, „Jaka piosenka gra?” Lub „Nazwij tę melodię?” Siri następnie nazwie piosenkę i wykonawcę po przesłuchaniu melodii przez krótką chwilę.

10. Jak ustawić alfanumeryczne hasło

Dostępu do i Phone 6 chroni proste, czterocyfrowe hasło, ale jeśli chcesz dodać jeszcze większą ochronę bez używania odcisku palca, możesz ustawić dłuższy kod alfanumeryczny, który używa cyfr i liter. Aby je skonfigurować, wybierz kolejno Ustawienia> Identyfikator i hasło> Zmień hasło / Włącz hasło. Po wybraniu opcji ustawienia nowego hasła dotknij opcji Opcje kodu paskowego, a jedną z opcji będzie utworzenie niestandardowego kodu alfanumerycznego.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów