+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

Co jabłko kryje w środku?

Data publikacji: 28.05.2014

Chcesz naprawić iPhone’a, ale jednocześnie mieć pewność, że zostały w nim zamontowane oryginalne części? Czym tak naprawdę różni się produkt oryginalny od zamiennika? Zapraszamy na krótki wykład o serwisie weFix!

Zobacz, co będzie w środku!

Czasem już od początku wiadomo, która część w sprzęcie przestała poprawnie funkcjonować. Zalana klawiatura w Macbooku, zbity panel przedni w iPhonie, czy też niesprawny przycisk HOME w iPadzie. W takich przypadkach od razu wiemy, że pewne elementy trzeba koniecznie wymienić. Podczas wizyty w weFix pokażemy Ci, jak wyglądają części, które zainstalujemy w Twoim sprzęcie. Oryginalne komponenty często charakteryzują się one pewnymi elementami:

gniazdo_ładowania_iPhone

 
 
Numer części – posiadają go praktycznie wszystkie taśmy oraz złącza. Jego schemat to: 000-0000-X (pod zero podstawiamy cyfrę, pod X – literę).

 

LOGO

Logo Apple – posiadają je przede wszystkim zewnętrzne elementy obudowy, ale również część napędów DVD oraz baterie

 

battery_iPhone5

 

Jakość wykonania – np.: waga baterii, równomierne nadruki na klawiszach klawiatury bądź tylnej obudowie, brak widocznych linii digitizera na szybie iPada)

 

 

 

Zamiennik czy oryginał?

W przypadku niektórych napraw (wymiana digitizera w iPadzie, montaż tylnej szybki w iPhonie 4s) Klient ma możliwość wyboru pomiędzy częścią oryginalną, a zamiennikiem wysokiej jakości.

Czasem wybór zamiennika jest korzystniejszy z punku widzenia Klienta. Po pierwsze, ze względu na cenę, po drugie, niekiedy zamiennik lepiej spełni swoją rolę. Przykładem naprawy, w której HQ sprawdza się lepiej niż oryginał jest wymiana zawiasów w Macbooku Air Original. W tym modelu pojawia się niekiedy problem niestabilnej klapy matrycy, spowodowany wadą fabryczną sprzętu.

Z reguły jednak stosujemy oryginalne części, co jest niezwykle istotne przy wymianie taśm, złącz, klawiatur, touchpadów oraz innych podzespołów podłączonych bezpośrednio do płyty głównej. Instalacja oryginalnego elementu zapewni bezpieczne i długotrwałe działanie sprzętu bez obaw, że za kilka miesięcy Klient znów będzie musiał pojawić się w serwisie.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów