+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

Obywatelu! Dbaj o swojego Macbooka!

Data publikacji: 16.05.2014

Jak wyczyścić Macbooka z kurzu tak, aby nie zrobić mu krzywdy? Co zrobić, żeby bateria działała jak najdłużej? I jaką wybrać ładowarkę, jeśli poprzednia odmówiła współpracy?

spryskiwaczPerfekcyjny Macbook w domu

Aby zachować doskonały wygląd Maca, warto wyposażyć się w kilka drobnych, ale bardzo przydatnych przedmiotów. Pierwszym z nich jest oczywiście delikatna szmatka z mikrofibry do przecierania ekranu. Do czyszczenia klawiatury najlepiej wykorzystać gumową gruszkę, która usunie drobiny kurzu pomiędzy klawiszami, a topcasem. I co najważniejsze – im mniej wody lub innego płynu – tym lepiej. Macbooki, a w szczególności klawiatury są niezwykle wrażliwe na zalania. Po uszkodzeniu tego podzespołu nie będziemy mieli możliwości nawet prawidłowego włączenia laptopa.

Aby bateriom żyło się lepiej

Bez względu na to, czy Twój Macbook to sprzęt typowo mobilny, czy też domowy, warto zadbać o to, by jego bateria zachowała jak najlepszą żywotność. Jest to istotne szczególnie w najnowszych modelach Macbooków, w których wymiana baterii wymaga precyzji i ostrożności.

A1181

Jeśli będziesz stosować kilka prostych wskazówek, z pewnością wydajność pracy Macbooka bez zewnętrznego zasilania wzrośnie.

  1. Laptop nie powinien być stale podłączony do ładowarki.
  2. Macbook pozostawiony na okres dłuższy niż kilka miesięcy powinien mieć naładowaną baterię w około 50 procentach.
  3. Warto dostosować ustawienia użytkownika (jasność ekranu, używane aplikacje, funkcja wygaszania ekranu), mając na względzie fakt, że bateria w silnie „eksploatowanym“ laptopie pracuje krócej.
  4. Uaktualnienie oprogramowania do nowszej wersji może zwiększyć wydajność Twojej baterii.
  5. Optymalna temperatura do pracy Macbooka to około 22°C.
  6. Używaj jedynie oryginalnej ładowarki do zasilania Macbooka. Zamienniki wpływają niekorzystnie nie tylko na samą baterię, ale również na inne podzespoły, m.in. gniazdo zasilania.

ładowarki_apple

A co z ładowarką?

Oryginalna ładowarka w Apple Store to koszt około 350zł. Zamiennik, jak wiadomo, można kupić o wiele taniej (od 80zł w górę). Niestety cena zazwyczaj jest adekwatna do jakości. A zatem, skoro nasz poprzedni zasilacz zepsuł się, czy jesteśmy zmuszeni do sporej inwestycji w oryginalny sprzęt?

Na szczęście istnieje dodatkowe rozwiązanie, czyli naprawa starej ładowarki. Wydatek jest dużo niższy, niż w wypadku zakupu nowego produktu, jednocześnie nie ma obaw o to, że naprawiony zasilacz uszkodzi podłączony do niego laptop.

Zazwyczaj uszkodzeniu ulega kabel łączący kostkę z Macbookiem. Wymianę tego elementu możesz zlecić naszemu serwisowi. Po około 2 godzinach możesz z powrotem cieszyć się w 100% sprawną i oryginalną ładowarką! Więcej na ten temat odnajdziesz tutaj.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów