+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

Macbook nie widzi dysku twardego

Data publikacji: 10.06.2014

Jeżeli mielibyśmy obstawiać najczęstszą usterkę w Macbookach Pro Unibody to bez wątpienia wskazalibyśmy na tę, która objawia się następującym symbolem…

Macbook_nie_widzi_dysku

Po uruchomieniu laptopa pojawia się folder ze znakiem zapytania, który informuje użytkownika, że Macbook nie widzi dysku twardego. Pierwszym podejrzanym sprawcą takiego problemu staje się sam dysk.

Trudno jednak wytłumaczyć tak nagłą usterkę, jeśli Macbook nie został w żaden sposób uszkodzony. Często zdarza się, że po jakiejś chwili laptop uruchamia się poprawnie, by po chwili znów wykazywać ten sam błąd.

9/10 tego typu przypadków to wina nie samego dysku, ale tasiemki łączącej dysk z płytą główną. Niestety, ale bez względu na to, jaki model Macbooka Pro Unibody posiadamy, może zdarzyć się, że ten niezwykle delikatna część ulenie „wytarciu“ i przestanie poprawnie działać.

Pierwszym sygnałem, że taśma została uszkodzona jest ikonka folderu ze znakiem zapytania. Aby upewnić się, że dobrze zdiagnozowaliśmy problem, warto wykonać jeszcze jeden prosty test. Wystarczy sprawdzić, czy w laptopie działa wskaźnik poziomu baterii. Taśma dysku twardego posiada jedną końcówkę mocowaną na płycie głównej, drugą podłączaną do dysku oraz trzecią – instalowaną do płytki czujnika uśpienia. Jeśli po uruchomieniu Macbooka nie świeci się biała dioda – praktycznie możemy już być pewni, że taśma dysku twardego nadaje się jedynie do wymiany.

dioda_uśpienia_macbook

W zależności od modelu oraz roku produkcji w Macbookach Pro Unibody instalowane były różne typy taśm. Jeśli w Twój Mac nie wykrywa dysku – skontaktuj się z nami – zainstalujemy w laptopie oryginalną tasiemkę Apple w 100% zgodną z parametrami komputera. Pamiętaj, że na wszystkie oryginalne nowe części instalowane przez nas w Twoim Macbooku, otrzymujesz roczną gwarancję jakości!

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów