+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

Nieudana wymiana baterii iPhone 5

Data publikacji: 14.05.2015

small_chip_iphoneCzasem nawet pozornie proste naprawy mogą przysporzyć niemałych kłopotów. W przypadku nieostrożnej wymiany baterii w iPhonie 5 możemy spowodować uszkodzenie przycisków Home oraz Power.

Często odwiedzają nas Klienci, którzy po samodzielnym montażu nowej baterii w iPhonie 5 nie mogą z niego korzystać ze względu na niedziałający Power oraz Home. Na pierwszy rzut oka to dziwna sytuacja, biorąc pod uwagę, że ani taśma Home ani Power nie znajdują się w pobliżu akumulatora.

Układ_Q3_u3Źródłem problemu są dwa delikatne i niewielkie układy: Q3 oraz U3, które łatwo naruszyć podczas demontażu starej baterii. Zainstalowane są w niewielkiej odległości od paska, który umożliwia wyciągnięcie baterii. Tym samym nieostrożny serwis może doprowadzić do trwałych uszkodzeń wyżej wymienionych modułów.

Na szczęście istnieje możliwość instalacji nowych układów Q3 i U3 na płytę główną. Jako jeden z niewielu serwisów w Polsce wymieniamy uszkodzone układy w iPhone’ach oraz iPadach. Dzięki temu likwidujemy wcześniej powstałą usterkę, jednocześnie nie musimy wymieniać całej płyty głównej. Wymiana samych układów jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, nie powoduje również utracenia danych z telefonu.

Uklady_q3_u3Jeśli potrzebujesz pomocy w naprawie swojego sprzętu Apple – skontaktuj się z nami. Na każdą usługę serwisową otrzymujesz u nas minimum 6 miesięcy gwarancji!

.

 

.

.

. .

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów