+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

O serwisie słów kilka

Data publikacji: 22.05.2014

Chciałbyś wiedzieć, co dokładnie dzieje się z Twoim sprzętem, gdy zostawiasz go w naszych rękach? Sprawdź, jak przywracamy Macbooki, iPhone’y i iPady do życia!

Sprzęt po zalaniu

Najczęstszą ofiarą zalania Macbooka jest klawiatura. W takim wypadku duża część serwisów oferuje możliwość wymiany całego topcase’a, czyli całej aluminiowej obudowy wokół klawiszy. O wiele tańszym, ale równie bezpiecznym rozwiązaniem jest zamontowanie nowej klawiatury, bez konieczności montażu innych podzespołów.

klawoatura po suszeniu suszarką
Klawiatura po zalaniu i suszeniu suszarką.
Zdecydowanie nie polecamy obu tych praktyk:).

W wypadku każdego zalania, nasi serwisanci dokładnie sprawdzają stan pozostałych podzespołów oraz płyty głównej. Części, na których są ślady ingerencji cieczy, są dokładnie czyszczone z pozostałości płynu, tak, aby w przyszłości nie doszło do kolejnych uszkodzeń.

Niezwykle pomocnym narzędziem w wypadku naprawy każdego zalanego sprzętu jest wanienka ultradźwiękowa, która przepłukuje i czyści ultradźwiękami miejsca niedostępne przy czyszczeniu mechanicznym.

Spuchnięta bateria

Uszkodzenie to najczęściej dotyczy modeli iPhone 3G oraz 3Gs, choć niestety może przydarzyć się również w nowszych iPhone’ach czy iPadach.

W przypadku spuchniętej baterii należy zachować  szczególną ostrożność i nie dotykać uszkodzonego sprzętu gołymi rękami. W większości przypadków wystarczy instalacja nowej baterii i smartphone znów działa bez zarzutu. Korzystając z naszego serwisu masz dodatkowo pewność, że pozostałe wewnętrzne elementy iPhone’a lub iPada zostały przetestowane, a stara bateria bezpiecznie zutylizowana.

spuchnięta_bateria_iphone

Uszkodzenie przedniego panelu i tylnej obudowy

Dotkliwe przytrzaśnięcie drzwiami samochodu czy upadek z dużej wysokości potrafi dosłownie zmasakrować iPhone’a, iPada. O ile wymiana przedniego panelu to wręcz standardowa naprawa, która mocno nie nadwyręży kieszeni klienta, o tyle gorzej, jeśli uszkodzeniu tylna obudowa.

Broken ipad miniJeśli chcesz ograniczyć koszty naprawy do minimum, nie musisz koniecznie wymieniać wszystkich zewnętrznych elementów. Np.: jeśli uszkodzenie tylnej obudowy iPada to tylko powyginane brzegi, można je „przywrócić” do pierwotnego kształtu. Naprawa tego typu nie gwarantuje idealnego wyglądu tabletu, jednak jest z pewnością dużo tańsza. Ponowne wyprofilowanie tylnej obudowy umożliwia także bezpieczny montaż nowej szybki dotykowej. Widoczne ślady po uszkodzeniu można łatwo zakryć praktycznym etui, które dodatkowo ochroni sprzęt przed kolejnym nieszczęśliwym wypadkiem.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów