+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

Uszkodzona matryca w MacBookach Air

Data publikacji: 23.03.2016

Uszkodzona matryca – to jedna z najczęściej stawianych przez nas diagnoz. Jakie są przyczyny problemów z matrycą? Jakie są prognozy naprawy? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

 

Migotania? Smugi? Całkowity brak obrazu? To wszystko objawy uszkodzonej matrycy. Matryca, czyli inaczej ekran laptopa, to delikatna struktura, którą niezwykle łatwo jest uszkodzić. Najczęściej przyczyną uszkodzenia jest wstrząs, uderzenie lub przygniecenie. Jeśli więc na ekranie Twojego laptopa wyświetlają się dziwne szlaczki, artefakty i barwy, słowem, jeśli ekran szaleje, to najprawdopodobniej przyczyną jest właśnie uszkodzona matryca. Klienci z takimi problemami trafiają do nas niemal codziennie.

Objawy uszkodzonej matrycy

Jeśli nie masz pewności, czy przyczyną problemów z Twoim laptopem jest uszkodzona matryca, to zapraszamy do nas na darmową diagnozę. O uszkodzeniu matrycy zazwyczaj jednak świadczą takie objawy jak:

  • Rozlana plama pod ekranem
  • Pionowe lub poziome paski na ekranie
  • Migotania ekranu
  • Czarna plama na ekranie

Uszkodzona matryca w Macbookach Air

blog2Problemy z matrycą szczególnie często zgłaszają nam posiadacze Macbooków Air. Matryce w Macbookach Air są bowiem cieńsze od standardowych, a co za tym idzie delikatniejsze, łatwo więc o wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne w rodzaju zbicia ekranu matrycy. Bardzo delikatna w Macbookach Air jest także struktura płyty głównej, dlatego nierzadko okazuje się, że źródłem problemu jest uszkodzenie slotu taśmy matrycy.

Tylko w przypadku awarii taśm możliwa jest naprawa. Jeśli uszkodzeniu ulegnie sama matryca, konieczna niestety będzie jej wymiana. W zależności od rodzaju uszkodzenia może się to wiązać z koniecznością wymienia całej klapy górnej, czyli ekranu, zawiasów, obudowy, okablowania i kamery. W przypadku Macbooków Air rodzi to kolejne komplikacje, ponieważ aby zapewnić dalsze, bezawaryjne działane komputera, części zamienne powinny być oryginalne, co generuje dodatkowe koszta. Ponadto wymiana matrycy w Macbookach Air to skomplikowana operacja i w niedoświadczonych rękach łatwo o przypadkowe uszkodzenie podświetlenia, czy nawet przedniej ramki. Z tego względu wiele serwisów nie podejmuje się takiej naprawy. W WeFix wymieniliśmy już jednak wiele matryc, więc jeśli wydaje Ci się, że masz problem z matrycą w swoim Macbooku Air, to zapraszamy do naszego serwisu. Ponadto używamy tylko oryginalnych części, więc decydując się na skorzystanie z naszej oferty, masz pewność, że działanie Twojego laptopa nie zostanie w żaden sposób naruszone.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów