+48 531 511 531 serwis@wefix.pl

Zadbaj o Macbooka zimą

Data publikacji: 02.01.2015

Niskie temperatury nie sprzyjają sprzętom elektronicznym. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych krokach, które ochronią Macbooka przed szkodliwym działaniem zimowej aury.

transport Macbooka zimąStabilny, aluminiowy korpus Macbooka szybko wychładza się pod wpływem zimnego otoczenia. Uruchamianie zmarzniętego sprzętu w temperaturze pokojowej może spowodować skroplenie się pary wodnej, znajdującej się wewnątrz komputera. Nawet niewielka ilość cieczy może doprowadzić do zwarcia i tym samym do uszkodzenia laptopa.

Jeśli Macbook jest zimny, należy odczekać kilkanaście minut zanim zostanie uruchomiony. Gdy tylko jego temperatura zrówna się z warunkami pasującymi w pomieszczeniu, możemy rozpocząć pracę.

Sam transport Maca w zimowych warunkach nie różni się od standardowego przenoszenia sprzętu. Wystarczy, że ochronimy sprzęt przed wilgocią i pozostawimy go w pokrowcu bądź plecaku – według specyfikacji Apple’a Macbook przetrwa nawet w temperaturze -24°C. Jedyne, o czym musimy w takiej sytuacji pamiętać, to wyłączenie sprzętu na czas podróży.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
Powrót do wpisów