Klawisze do Macbooka

Uszkodzenie kilku klawiszy nie musi koniecznie wiązać się z wymianą całej klawiatury w Macbooku. Dzięki naszej pomocy uzupełnisz brakujące klawisze do laptopa!

Klawisz klawiszowi nierówny

Możliwość wymiany klawiszy w Macbooku to bardzo wygodna opcja  dla tych, którzy zakupili swój sprzęt za granicą i drażnią ich obce symbole na klawiaturze. Za niewielką kwotę można przystosować wygląd sprzętu do naszych preferencji bez konieczności kupowania specjalnych nakładek lub naklejek. Poprzez weFix możesz zamówić poszczególne klawisze bądź umówić się z nami na szybki serwis sprzętu. Zanim jednak podejmiesz odpowiednie kroki, pamiętaj, że... klawisz klawiszowi nierówny!

W przypadku modeli starszych niż Macbook Pro Unibody nie ma większych problemów z dobraniem odpowiednich elementów. Na podstawie informacji, którego konkretnie Maca posiadasz, będziemy mogli przygotować dla Ciebie odpowiedni produkt.

Rodzaje klawiszy

Sytuacja zaczyna się komplikować, jeśli chcemy dobrać klawisze do Macbooka Pro Unibody, Macbooka Air czy Macbooka Pro Retina. W zależności od producenta i modelu wyszczególniamy cztery typy klawiszy.

typ e    typ G

TYP E Klawisze do Macbook Air, Macbook Unibody oraz Macbook Pro Unibody 2008. Producent – Drafton.

TYP G Klawisze do Macbook Pro Unibody. Producent – Sunrex.

typ j typ k

TYP J Klawisze do Macbook Air oraz Macbook Pro Retina. Producent – Drafton

TYP K Klawisze do Macbook Air oraz Macbook Pro Retina. Producent – Sunrex.Montaż

Żeby upewnić się, jaki typ został zainstalowany w danym Macbooku, najlepiej wymontować jeden z klawiszy. Nie jest to trudne, aczkolwiek wymaga wyczucia. Za pomocą płaskiego narzędzia (nożyk, spunger itp.) podważamy lewy, górny róg klawisza i delikatnie wyczepiamy go z uchwytu. Na topcasie powinien pozostać biały zaczep z gumką, który utrzymuje klawisz we właściwej pozycji.

Aby z powrotem zamontować klawisz wystarczy położyć go na właściwym dla niego miejscu i docisnąć. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości bądź pytania dotyczące serwisu Twojego Macbooka – skontaktuj się z nami!