Problem w widżetem kalkulatora w panelu powiadomień MAC OS - bug High Sierra

Problem w widżetem kalkulatora w panelu powiadomień MAC OS - bug High Sierra

Jeżeli spotkałeś się u siebie z problemem pojawiającej się takiej samej cyfry w widżecie kalkulatora to mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Jak objawia się ten problem?


1 – Po uruchomieniu komputera, przechodzimy do panelu powiadomień, gdzie kalkulator wyświetla nam liczbę. W naszym przykładzie było to 0,0012, ale może być dowolna inna
2 – Po naciśnięciu „AC” kalkulator zeruje wynik. Korzystając z kalkulatora działa on poprawnie, jednak jeżeli opuścimy panel powiadomień i wrócimy w krótkim czasie (ok 5-10sekund) kalkulator wraca nam nie wynik z ostatniego działania, a liczbę, która jest bug’iem.
Tak samo sprawa wygląda, gdy zrestartujemy komputer. Wchodząc do panelu powiadomień wyświetla nam się od razu nie „0” ale zupełnie inna liczba.

Dlaczego ten problem się pojawił?


Dotyczy on w głównej mierze użytkowników, którzy zrobili update do wersji systemu High Sierra pozostawiając w kalkulatorze wartość inną niż 0. System zrozumiał, że to domyślna wartość i taką też pozostawił po zrobieniu aktualizacji systemu.

Rozwiązanie problemu!

Pierwszym prostszym sposobem pozbycia się problemu, ale z pewnymi mankamentami jest rozwiązanie opisane poniżej. Należy w wyszukiwaniu (ikona lupy w prawym górnym rogu ekranu) wpisać ścieżkę do katalogu:

~ / Library / Containers / com.apple.ncplugin.calculator / Data / Library / Preferences

Tam zrób kopię zapasową pliku com.apple.ncplugin.calculator.plist Następnie usuń go z tego folderu

Ten plik nie występuje w nowej wersji systemu MacOS High Sierra lub w bibliotece użytkownika nowego konta użytkownika. Jeśli go otworzysz (na przykład z Xcode), zobaczysz, że zawiera on zablokowany numer.  

Po zastosowaniu tego rozwiązania widżet kalkulatora powinien znów działać normalnie.

Jedyny mankament, który pojawia się w tym rozwiązaniu jest taki, że po kilku sekundach pojawia się 0 zamiast wyniku obliczenia.

Jeżeli czujesz się na siłach przy samodzielnej edycji pliku mamy drugie rozwiązanie problemu, które przywróci poprzednie działanie kalkulatora:

Plik zawiera jeden wiersz kodu z wartością stałą – „TWOJA LICZBA:

bplist00 'WdisplayYregisterX lastOperator lastRegisterU „TWOJA LICZBA” U „TWOJA LICZBA” Q * Q2 # 0 = CIK M

Edytuj wiersz, zastępując zapisaną wartość gwiazdką. Zobacz poniżej.

bplist00 'WdisplayYregisterX lastOperator lastRegisterU * U * Q * Q2 # 0 = CIK M

Pozwala to zachować przechowywane wartości do czasu ich wyczyszczenia, niezależnie od tego, ile razy panel powiadomień jest otwierany i zamykany. Po wyczyszczeniu zero będzie się utrzymywać. Obliczenia również są poprawne.

Jeśli kopia zapasowa pliku miała taką samą/podobną nazwę, błąd może wystąpić ponownie. Po potwierdzeniu zmiany błędną kopię pliku można usunąć.

Jeżeli pomogliśmy to dajcie znać na naszym fanpage dając nam lajka. Natomiast jeżeli nie chcecie sami naprawiać tego problemu to nie wahajcie się do nas napisać i wysłać sprzęt na naprawę.