Używany iPhone. Gorący towar na rynku wtórnym

Podczas, gdy ceny smartphone'ów wzrosły. Koszt zakupu najlepszych flagowców waha się od 3.5 do 4.8 tyś złotych. Każdy dobiera swój wymarzony smartphone indywidualnie pod swoje wymagania. Najlepsze podzespoły, dobry aparat, wytrzymała bateria, niska cena. Wybór ciężki jednak często zapominamy o innej kwestii, która pozwoli nam zaoszczędzić 1000 złotych już po roku użytkowania czyli sprzedaż używanego smartphone'a, iPhone.Dlaczego Używany iPhone wygrywa z używanym smartfonem z androidem?

Często słyszymy, że sprzęt spod firm Apple wolniej traci na wartości. Jednak nie przekładając tego na liczby ciężko jest sobie to uzmysłowić, a różnica jest znaczna. Porównując dwa najdroższe flagowce, czyli iPhone X i Samsung Galaxy Note 8. Telefony mające swoją premierę rok temu mogliśmy kupić w cenie 4979 i 4299 złotych. Użytkując te smartphony w miarę bezpiecznie bez większych porysowań, obić obudowy. Jesteśmy wstanie dzisiaj odsprzedać za sporą sumę pieniędzy.

Jednak jedna kupka pieniędzy będzie zdecydowanie większa. Jak się już zapewne domyślacie jest to zysk ze sprzedaży używanego iPhone X, który wynosi 75% ceny z dnia premiery, czyli 3700 zł. Mniej zadowolony będzie użytkownik, który odsprzeda swój używany smartphone marki Samsung – otrzyma tylko 2000 zł, zatem mniej niż 50% ceny początkowej.

Wykonując prosty rachunek możemy zauważyć, że roczny koszt użytkowania nowego iPhone X wyniósł około 1200 zł. Porównując to do Samsunga, którego amortyzacja wyniosła ponad 2200 złotych.

Różnica jest ogromna, dlatego jeśli nie chcemy użytkować swojego telefonu do końca jego żywotności. Warto zastanowić się już przy zakupie jaką część kwoty odzyskamy przy odsprzedaży używanego iPhone bądź smartfonu. Bo być może warto zainwestować w droższy model, który odsprzedamy, a nie wyrzucimy czy schowamy do szafki. Nawet kupując starszy model spod marki Apple, odsprzedając używany iPhone jesteśmy wstanie sporo odzyskać. Więc warto o niego zadbać w czasie użytkowania.